Jazda na rowerze to rodzaj aktywności na świeżym powietrzu, który wywiera korzystny wpływ na cały organizm. Jazda na rowerze wzmacnia serce, poprawia wydolność płuc i pomaga utrzymać prawidłową wagę. Dla wielu osób rower stał się środkiem komunikacji. Jeśli Ty także wykorzystujesz ten jednoślad jako środek transportu i pozostawiasz go bez opieki, z pewnością zależy ci na tym, aby jak najlepiej zabezpieczyć go przed kradzieżą. Zobacz, jakie są zabezpieczenia rowerowe i na jakie warto się zdecydować.
Jakie są rodzaje zabezpieczeń rowerowych?
Rowery są dzisiaj tak popularnymi pojazdami, że na rynku można znaleźć różne rodzaje zabezpieczeń. Poszczególne modele zabezpieczeń rowerowych są zróżnicowane pod względem konstrukcji, typu zamka oraz materiałów, z których zostały wykonane. Do wybory masz zabezpieczenia rowerowe takie, jak linka, U-lock, łańcuch. W zależności od tego, jaki rodzaj zabezpieczenia wybierzesz, zabezpieczysz swój jednoślad bardziej lub mniej skutecznie. Zobacz, jakie cechy posiadają poszczególne rodzaje zabezpieczeń do roweru.
Zabezpieczenie do roweru typu linka – czym się charakteryzuje?
Zapięcie rowerowe typu linka należy do jednych z najbardziej popularnych. Tego typu zabezpieczenie jest na ogół dość lekkie, dzięki czemu decydując się na nie, nie będziesz musiał odpinać go od roweru. Zaletą tego typu blokady jest to, że daje się ona naciągnąć nawet do miejsca wpięcia, które jest trudno dostępne. Ponadto linkę będziesz mógł wykorzystać do spięcia ze sobą dwóch rowerów. Zabezpieczenia rowerowe typu linka wykonywane są ze splecionych specjalnych drutów ukrytych w otulinie wykonanej z tworzywa sztucznego, nie musisz się więc obawiać, że linka porysuje ramę. Blokada rowerowa typu linka ma szereg zalet, ale nie jest jednak pozbawiona wad. - można ją z łatwością przeciąć. Linka świetnie więc się sprawdzi, jako dodatkowe zabezpieczenie.
Czy warto postawić na blokadę rowerową w postaci łańcucha?
Interesuje Cię bardziej solidne zapięcie do roweru? Do wyboru masz blokadę w postaci łańcucha. Ogniwa łańcucha najczęściej wykonywane są z hartowanej stali, dlatego jego przecięcie nie jest proste. Ten rodzaj blokady jest dość długi, dzięki czemu z łatwością przypniesz rower nawet do miejsca z utrudnionym dostępem. Łańcuchem będziesz mógł spiąć także dwa jednoślady. Za blokadę w postaci łańcucha zapłacisz więcej niż za linkę. To solidne zapięcie do roweru posiada jednak wadę: jest stosunkowo ciężkie. Do tego wydaje charakterystyczne dzwonienie, wożenie go na stałe przypiętego do ramy nie jest więc dobrym rozwiązaniem.
Czy warto postawić na zapięcie do roweru U-lock?
Za najlepsze, najbardziej solidne zapięcie do roweru uważana jest blokada U-lock. Zapięcie to składa się z pałąka wygiętego w kształcie litery „U”. Do jego wykonania wykonywana jest utwardzana stal. Zapięcie do roweru U-lock jednym z najtrudniejszych do sforsowania przez potencjalnego złodzieja. To efekt nie tylko materiału, z którego blokada ta jest wykonane. Ten rodzaj zapięcia charakteryzuje się sztywną konstrukcją, dlatego chcąc je sforsować nie można swobodnie operować narzędziami. Zapięcie do roweru U-lock może służyć do zabezpieczenia tylko jednego roweru, nie będziesz też mógł przypiąć roweru do każdego miejsca
Jakie jeszcze rodzaje zabezpieczeń do roweru są dostępne na rynku?
W produkcji zabezpieczeń do roweru wykorzystywane są obecnie również nowoczesne technologie. Oprócz tradycyjnych blokad możesz zdecydować się także na elektroniczne zabezpieczenie roweru przed kradzieżą. Tego typu zabezpieczenie jest naprawdę solidne i skuteczne. Zapięcie do roweru z alarmem to urządzenie o niewielkich rozmiarach, które możesz zamontować w różnym miejscu swojego jednośladu, na przykład na ramie. Sygnał dźwiękowy, które urządzenie to emituje jest naprawdę donośny. W sprzedaży znajdziesz zapięcie do roweru z alarmem połączone ze specjalną aplikacją na smartfona – o próbie kradzieży zostaniesz powiadomiony. Wysokiej jakości elektroniczne zabezpieczenie roweru przed kradzieżą jest urządzeniem wodoodpornym, alarm będzie więc działał także podczas deszczowej pogody.
Zabezpieczenia rowerowe różnią się między sobą nie tylko konstrukcją, ale także ceną. Zakup najtańszego to wydatek rzędu około dwudziestu złotych, jeśli jednak interesuje się solidne, zapięcie do roweru z alarmem, musisz liczyć się z koniecznością wydania nawet kilkuset złotych. W poszczególnych zapięciach rowerowych stosowane są różne rodzaje zamków, do wyboru masz zapięcia z zamkiem na klucz, szyfr oraz nowoczesne zabezpieczenia na aplikację.
Zostaw komentarz