Rękawiczki rowerowe na zimę – jakie wybrać, aby chronić dłonie przed mrozem?

30 listopada 2024 Moda

Latem rękawiczki rowerowe służą do amortyzacji, chronią skórę podczas upadków, mogą stanowić opcjonalny element wyposażenia, jednak wraz z nadejściem chłodów nie da się bez jeździć na rowerze.

Jakie powinny być rękawiczki zimowe na rower?

Zimowe rękawiczki rowerowe powinny zapewniać dłoniom ciepło nawet w mroźne dni. Tym samym rękawiczki zimowe na rower mają za zadanie:

  • Usuwać wilgoć z rąk, ponieważ zimą poci się także ciało, w tym dłonie.
  • Odpychać wilgoć z zewnątrz.
  • Nie przepuszczać zimnego powietrza i chronić przed wiatrem.

Znalezienie właściwej równowagi wszystkich tych właściwości jest kluczowe przy wyborze rękawiczek rowerowych. Jeśli dłonie się przegrzeją, palce w mokrych od potu rękawiczkach będą marznąć. Jednakże bardzo ważne jest zapewnienie wystarczającego poziomu izolacji termicznej, ochrony przed wiatrem i wodoodporności. Oczywiście rękawiczki zimowe na rower powinny też pomóc nam we właściwym prowadzeniu roweru.

Jakie rękawiczki na rower zimą będą odpowiednie?

Istnieje kilka rodzajów zimowych rękawiczek rowerowych:

  • Klasyczne rękawiczki.
  • Rękawice z trzema palcami.
  • Rękawiczki przymocowane do kierownicy.

Zatem jakie rękawiczki na rower zimą będą najodpowiedniejsze? Ta różnorodność jest podyktowana nie modą, ale warunkami jazdy. Zwykłe rękawiczki, w których każdy palec jest oddzielony od drugiego, są najwygodniejsze, jeśli chodzi o prowadzenie roweru, ale wytrzymują mróz do maksymalnie -5 stopni.

Rękawiczki z trzema palcami to model na niższą temperaturę. W takich rękawiczkach kciuk jest oddzielony, a pozostałe cztery umieszczone są w dwóch sekcjach, dzięki czemu powinny być cieplejsze. Rękawiczki zamontowane do kierownicy przeznaczone są dla zawodowców. Oprócz tego to jakie rękawiczki na rower zimą będą odpowiednie, zależy od twoich indywidualnych potrzeb.

Wszystkie trzy typy rękawiczek są zazwyczaj wykonane z mieszanki poliestru i nylonu, a pomiędzy warstwami stosuje się syntetyczną izolację.

Ocieplane rękawiczki dla rowerzystów

Ocieplane rękawiczki dla rowerzystów – jak wybrać?

Zanim wybierzesz zimowe rękawiczki rowerowe, zwróć uwagę na kilka punktów.

  • Ocieplane rękawiczki dla rowerzystów zapewniają ciepło dłoniom, a jednocześnie nie pozwalają ci stracić panowania nad pojazdem.
  • Materiał rękawiczek powinien być wodoodporny. Jeśli woda pozostanie na rękawicach, zamarznie i sprawi, że będą śliskie i niebezpieczne w obsłudze.
  • Ocieplane rękawiczki dla rowerzystów powinny mieć warstwę windstopper, czyli nieprzepuszczającą powietrza z zewnątrz. Tkanina Gore Windstopper jest stosowana na rękawiczkach dobrej jakości.

Rękawiczki na rower zimowe damskie – warstwa termo ochronna

Warstwa termoochronna rękawiczek ma za zadanie blokować ciepło wytwarzane przez ciało i jest to warstwa główna, która nadaje odzieży gęstość i grubość. Jednak w przypadku rękawiczek rowerowych nie powinny one być zbyt grube. Obszerne rękawiczki na rower zimowe damskie, utrudniają prowadzenie pojazdu.

Rękawiczki na rower zimowe damskie powinny całkowicie zakrywać palce i nadgarstki. Najczęściej rękawiczki posiadają mankiet z zapasem trzech lub więcej centymetrów, dzięki czemu można wsunąć w nie rękawy kurtki. Upewnij się też, że rękawiczka dobrze przylega do nadgarstka. Może posiadać w środku gumkę, koronkę, rzep lub pasek. Należy pamiętać, że długi mankiet może utrudniać noszenie zegarka sportowego, dlatego rozważ skorzystanie z licznika rowerowego lub zakup uchwytu do zegarka.

Rękawiczki rowerowe zimowe męskie – materiał

Na dłoni rękawiczek zamontowane są silikonowe wstawki, które zapewniają dodatkowy chwyt na kierownicy. Dodatkowo, jeśli planujesz dłuższe wyjazdy, lepiej zaopatrzyć się w rękawiczki rowerowe zimowe męskie z wkładkami żelowymi, które pochłaniają drgania i pozwolą na prawidłową cyrkulację krwi.

Dobre rękawiczki rowerowe zimowe męskie mogą być wykonane z tkanin Gore Windstopper, Gore-Tex lub Eurotex. Oprócz ochrony przed wiatrem rękawice powinny posiadać syntetyczne ocieplenie, które zatrzyma ciepło nawet po ich zamoczeniu. Do popularnych materiałów izolacyjnych zalicza się Primaloft czy Polartek.

Wnętrze rękawiczki zimowej zwykle posiada szczotkowaną wyściółkę termiczną zapewniającą maksymalny komfort dla skóry. Większość rękawiczek ma dłonie ze skóry syntetycznej, chociaż niektóre mogą mieć dłonie z prawdziwej skóry. Skóra syntetyczna zwykle zapewnia dobre wyczucie kierownicy i schnie szybciej po deszczu niż prawdziwa skóra.

Upewnij się wcześniej, że rękawiczki nie są zbyt ciasne, w przeciwnym razie będą ograniczać krążenie krwi. Aby móc korzystać z telefonu bez konieczności zdejmowania rękawiczek, zadbaj o to, aby palec wskazujący był wykonany z materiału kompatybilnego z ekranem smartfona.

30 listopada 2024 Moda

0 Komentarze